OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.09.2021

XXVI Niedziela Zwykła

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Po Mszy św. członkowie Caritas zbiorą ofiary na potrzeby charytatywne naszej parafii.

 1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.
 2. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego uczniów klas VIII, którzy pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii Świętej.
 4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na posiedzenie Parafialną Radę Duszpasterską; posiedzenie odbędzie się w domu parafialnym.
 5. Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik, a z nim nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii bo umożliwia rozważanie najważniejszych tajemnic naszej wiary. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Nabożeństwa odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. O godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci, o godz. 17.00 Msza św. szkolna oraz poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii Świętej.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  O godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentalną.
 8. Polecamy prasę katolicką.

 

 

19.09.2021

Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Kamila Kiszewskiego, wikariusza parafii św. Jerzego w Rydułtowach, który wygłosi Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej.

Kolekta jest przeznaczona  na potrzeby naszej parafii.

  

 1. Nieszpory odpustowe dziś o godz. 16.30.
 2. We wtorek zapraszamy do kościoła starszych i chorych parafian. O godz. 9.30 okazja do spowiedzi św., o 10.00 Msza św., a po niej spotkanie w domu parafialnym.
 3. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich w czwartek o 16.30.
 5. W sobotę o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Dziękujemy za kolektę specjalną z ubiegłej niedzieli. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie Caritas zbierać będą ofiary na potrzeby charytatywne naszej parafii.
 8. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej” odbędzie się zbiórka elektrośmieci; będzie je można składować przy drzwiach garażowych przed domem katechetycznym w dniach od 20 do 29 września. Dzięki tej akcji pomożemy naszym misjonarzom zebrać środki finansowe na realizację projektów misyjnych.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli świętowania naszego odpustu.