OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmiana porządku Mszy św. w niedziele i święta nakazane od 1.01.2022

8.00
10.00
12.00
17.00

1.10.2023

XXVI Niedziela Zwykła

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zespół Caritas  będzie zbierać pieniądze na trzęsienie ziemi i powodzie w Maroko i w krajach Afryki Północnej.

1. Dziś rozpoczynamy miesiąc październik a z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w soboty i niedziele o godz. 16.15 a w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.
2. W poniedziałek poświęcone zostaną różańce, dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św.
3. Jak w poprzednich latach firma Green Office Ecologic przeprowadzi zbiórkę elektro-śmieci. Zużyty sprzęt można składać pod domem katechetycznym do środy do godz. 9.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek po porannej Mszy św. nabożeństwo w intencji kapłanów.
W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu o godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. dla uczniów a o godz. 17.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się do pierwszej komunii św.
W tym miesiącu wyjątkowo, w pierwszy a nie w drugi piątek miesiąca będzie Msza św. młodzieżowa.
Zapraszamy całą młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Msza św. o godz. 18.30.
W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
O godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
5. Polecamy prasę katolicką.

 24.09.2023

 

Odpust parafialny

        Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Rygułę, który jest tegorocznym kaznodzieją odpustowym, a o godz. 12.00 będzie przewodniczył sumie odpustowej w intencji parafian.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

1. Nieszpory odpustowe dziś o godz. 16.30.
2. O godz. 18.00 rozpoczniemy odpustowy koncert organowy w wykonaniu pana Wojciecha Olszyczkę, studenta klasy organów Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie koncertu utwory od okresu baroku, przez romantyzm aż do utworów muzyki współczesnej. Zapraszamy.
3. W poniedziałek 25 września odbędzie się spotkanie rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii św. Rodzice, którzy chcieliby posłać dziecko do wczesnej komunii św., proszeni są by zgłosić dziecko w kancelarii parafialnej.
4. We wtorek zapraszamy do kościoła starszych i wiekiem osłabionych parafian. O godz. 9.30 okazja do sakramentu pokuty a o godz. 10.00 Msza św. w ich intencji, po niej spotkanie w domu parafialnym. Po spotkaniu odbędzie się zebranie parafialnego zespołu Caritas.
5. Również we wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII, którzy pragną przygotować się do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania.
6. W czwartek o godzinie 18.00 w domu parafialnym odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
7. Bóg zapłać za kolektę specjalną z ubiegłej niedzieli. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 17 października o godz. 10.00.
8. Polecamy prasę katolicką.