Ogłoszenia duszpasterskie

//Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie2019-06-16T15:08:38+02:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.06.2019

Uroczystość Trójcy Świętej

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. W dniu dzisiejszym kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę Uwielbienia.
 3. Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 16.30
 4. W poniedziałek zapraszamy na krąg biblijny prowadzony przez ks. dr. Tomasza Kusza. Krąg rozpocznie się o godz. 17.30 w domu parafialnym.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30
 6. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji złożymy publicznie świadectwo wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Barbary. Następnie procesja przejdzie ulicami: Mysłowicką, Kosmiczną, Górniczego Stanu, Przyjazną, Barbórki do naszego kościoła. Dwa pierwsze ołtarze staną na terenie parafii św. Barbary. Trzeci ołtarz postawimy u zbiegu ulic Kosmicznej i Górniczego Stanu. Do jego budowy prosimy mieszkańców ulicy Kosmicznej, os. Pod Kasztanami, Wspólnoty Żywego Różańca, Oazę Rodzin. Czwarty ołtarz ustawimy przed naszym kościołem. Do jego budowy prosimy młodzież i służbę kościelną.
  Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w uroczystości i przyozdobienia okien na trasie procesji. Emblematy eucharystyczne są do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00; 12.00 i 17.00
 7. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła odprawimy w piątek po Mszy św. wieczornej a w sobotę i niedzielę o godz. 16.30
 8. W przyszłą niedzielą kapłani zbiorą kolektę specjalną na spłatę kredytu parafialnego i bieżące inwestycje
 9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.