OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmiana porządku Mszy św. w niedziele i święta nakazane od 1.01.2022

8.00
10.00
12.00
17.00

26.03.2023

V Niedziela Wielkiego Postu

 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Dlatego od dziś aż do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku krzyże zostaną zasłonięte.
2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.15.
3. We wtorek swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 8.00. Wspierajmy ks. Pawła swoją modlitwą.
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz.17.30.
5. W tym tygodniu obchodzimy I sobotę miesiąca; po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 9.00.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa ; prosimy przynieść do kościoła palmy do poświęcenia.
7. W Niedzielę Palmową przed kościołem będzie można nabyć pisanki wykonane przez podopiecznych Hospicjum Cordis. Środki zebrane w ten sposób będą przeznaczone na działalność Hospicjum Cordis.
8. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne.
9. Polecamy prasę katolicka; jest Gość Niedzielny oraz wydanie specjalne poświęcone relikwiom Męki Pańskiej w cenie 14 zł.

19.03.2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Mszy św. zbierane będą ofiary na potrzeby charytatywne, szczególnie na pomoc świąteczną dla najuboższych. 

 

 

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.15.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  3. W najbliższy piątek odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Giszowca. Rozpoczniemy je w naszym kościele po wieczornej Mszy św. i przejdziemy ulicami: Górniczego Stanu, Pod Kasztanami, Miłą, Radosną, Batalionów Chłopskich i zakończymy w kościele św. Barbary. Zapraszamy do licznego udziału. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla Dzieci.
  4. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.
  5. W bocznym wejściu da kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne.
  6. Polecamy prasę katolicka.