Ogłoszenia duszpasterskie

//Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie2019-04-20T22:43:52+02:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.04.2019

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy serdecznie na wielkanocne nieszpory o godz. 16.30, które kończą obchód Świętego Triduum Paschalnego.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na obchód Wielkanocy. Dziękuję służbie kościelnej i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, osobom sprzątającym kościół, całej służbie liturgicznej. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dzięki temu zaangażowaniu mogliśmy przeżyć Triduum Paschalne godnie i uroczyście.
 3. Dziękujemy zespołowi Caritas i młodzieży, za przygotowanie i pomoc w dostarczeniu paczek świątecznych najuboższym naszym parafianom. Dzięki ich działaniu i ofiarom składanym na potrzeby charytatywne naszej parafii 50 rodzin otrzymało paczki świąteczne.
 4. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym. Nie będzie jutro nabożeństwa nieszporów. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 5. We wtorek o godz. 18.30 w domu parafialnym będzie możliwość odbioru strojów komunijnych.
 6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek zapraszamy do kościoła chorych i wiekiem osłabionych parafian na spotkanie wielkanocne. O godz. 10.00 Msza św. w ich intencji, a po niej spotkanie w domu parafialnym. Po spotkaniu odbędzie się zebranie zespołu Caritas. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby pomagać starszym parafianom w ramach zespołu Caritas. Chętnych zapraszamy do domu parafialnego w czwartek o godz. 12.00
 8. Według prawa kościelnego, dni Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, mają rangę Uroczystości. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje konieczność zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. Przyszła niedziela, II Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy koronki i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie w tym dniu nieszporów o godz. 16.30 . W związku ze zbliżającymi się misjami w naszej parafii, w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi Słowo Boże i wprowadzi nas w tematykę misji. Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierana będzie ofiara na potrzeby charytatywne naszej wspólnoty.
 10. Serdecznie dziękujemy za kolektę specjalną z ubiegłej niedzieli. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona 28 kwietnia o godz. 7.00.
 11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie życzenia przesłane na probostwo. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele radości i nadziei od Zmartwychwstałego Chrystusa, przeżywanych we wspólnocie rodziny i najbliższych.
 12. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Cuda i Łaski Boże.