Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTYCH  APOSTOŁÓW  PIOTRA  I  PAWŁA                                                                                                                             

                                                                   29  czerwca  2014

 

Słowo  wstępne: 

 

1.   W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przyglądamy się dwom świadkom wiary, którzy są filarami Kościoła. Piotr, mimo że trzykrotnie zaparł się Chrystusa, oddał życie za Niego. Paweł przed swoim nawróceniem prześladował chrześcijan, a imię, jakie wtedy nosił – Szaweł – budziło wielki strach wśród wyznawców Chrystusa. Potem stał się znany jako gorliwy Apostoł Narodów i przyniósł Dobrą Nowinę do Europy. Przykład życia św Piotra i św. Pawła pokazuje nam, że nawet jeśli nasza wiara wydaje się słaba, to jednak Chrystus nas nie zostawia samych i chce nam pomagać, przemieniając nasze serca, w których zawsze dostrzega cząstkę dobroci.

 

2.   Dzisiejsza kolekta jest tzw. Świętopietrzem i przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 

 

Ogłoszenia:

 

1.              Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne na godz. 16.30.

 

2.              Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Rodzicom, nauczycielom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego. Jednocześnie prosimy, aby w czasie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Zachęcamy, aby rodzice wysyłający dzieci na kolonie lub obozy letnie, kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

3.              We wtorek 1.07. zapraszamy członków Żywego Różańca na 16.20 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic. Msza św. w intencji Żywego Różańca odprawiona będzie w środę 2.07. o godz. 7.00.

 

4.              Od środy 2.07, przez okres wakacyjny nie będzie dyżurów charytatywnych.

 

5.              W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do przystąpienia do sakramentów św. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek o 16.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawione będzie w piątek po Mszy św. porannej. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Również w sobotę odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Początek odwiedzin o 8.30.

 

6.              Od przyszłej niedzieli 6.07, przez okres wakacyjny, ulegnie zmianie porządek niedzielnych Mszy św. Odprawione będą o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

 

7.              W przyszłą niedzielę przypada patronalne Święto Apostolstwa Chorych. Pielgrzymka chorych na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 5.07. Pamiętajmy o naszych chorych w osobistych modlitwach.

 

8.              Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i inne.

 

9.              Kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne, które kapłani mogą odprawić w czasie urlopów, poza terenem naszej parafii. Gorąco zachęcamy do zamawiania tych Mszy św.

10.            W rozpoczętym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św. i książek religijnych. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku.