Ogłoszenia

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO                                                                                                                              

                                                                   20  kwietnia  2014 r.

 

Słowo  wstępne: 

 

 

1.   Pełni radości i wesela stajemy przed ołtarzem, by świętować zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka ale całej historii ludzkości. Chrystus pokonał śmierć i żyje życiem wiecznym. W dzisiejszej liturgii nie tylko wspominamy to wydarzenie, ale jesteśmy też jego świadkami.

 

2.   Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 

 

Ogłoszenia:

 

1.              Zapraszamy serdecznie na nieszpory świąteczne dzisiaj o 16.30. Kończą one obchód Świętego Triduum Paschalnego.

 

2.              Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 w liturgię włączy się orkiestra kopalni Murcki – Staszic. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

3.              Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej Świątyni do obchodu Wielkanocy. Dziękujemy służbie kościelnej, panom kościelnym i młodzieży za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, osobom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej. Dziękujemy wszystkim wiernym i grupom parafialnym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dzięki tej pomocy mogliśmy przeżyć Triduum Paschalne godnie i uroczyście.

 

4.              W środę zapraszamy chorych i starszych parafian na wielkanocne spotkanie przy stole. O godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. w ich intencji, a po niej spotkamy się w domu parafialnym. O godz. 16.30 odprawimy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

 

5.              Według prawa kościelnego dni oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości, w związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

6.              W przyszłą niedzielę, II Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przeżywać będziemy historyczne wydarzenie dla Kościoła Powszechnego i naszej Ojczyzny: Kanonizację dwóch papieży błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II. Przygotujmy się do przeżycia tego wydarzenia przede wszystkim duchowo. Niech wyniesienie na ołtarze dwóch papieży, będzie dla nas okazją do pogłębienia swojej wiary i pobożności. W tym dniu o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i odmówimy Koronkę. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa nieszporów.

 

7.              Serdecznie dziękujemy za kolektę specjalną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 7831 zł. Msza św. za wszystkich ofiarodawców naszej parafii będzie odprawiona w poniedziałek 28.04. o godz. 7.00.

 

8.              Polecamy prasę katolicką; jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i inne.

9.              Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne przesyłane na probostwo i życzymy wszystkim parafianom i gościom wiele radości i nadziei od Zmartwychwstałego Chrystusa, przeżywanych we wspólnocie rodziny i najbliższych.