Ogłoszenia

Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być tego uczestnikami.

Ogłoszenia:

1.     W dzisiejszą Uroczystość zapraszamy do wzięcia udziału w Nieszporach świątecznych o godz. 16.30, które kończą Święte Triduum Paschalne.

2.     Jutro drugie święto wielkanocne. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Uroczystą Mszę św. za Parafian z udziałem orkiestry Kopalni „Murcki-Staszic” odprawimy o godz. 10.30. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na Nieszpory, podobnie jak w pierwsze Święto, zapraszamy o godz. 16.30.

3.     „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w Wielkim Tygodniu pracowali przy sprzątaniu i strojeniu kościoła, służbie kościelnej i liturgicznej.

4.     W zakrystii lub przed kościołem jest do nabycia świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” wraz z parafialnym dodatkiem.

5.     We wtorek wielkanocny, 2 kwietnia obchodzimy 8 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II.

6.     Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać od wtorku do końca tygodnia o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 16.00.

7.     W imieniu naszego Zespołu Charytatywnego serdecznie zapraszamy chorych i starszych Parafian na tradycyjne „Święcone” do domu katechetycznego w środę, 3 kwietnia. Od godz. 9.30 będzie okazja do Spowiedzi św., o 10.00 – Msza św., a po niej spotkanie przy stole.

8.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę o godz. 16.30.

9.     Konwent Wielkanocny czyli spotkanie przy ołtarzu wszystkich kapłanów naszego dekanatu odbędzie się w tym roku w czwartek, 4 kwietnia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach – Murckach Serdecznie zapraszamy Parafian na Mszę św. o godz. 19.00 sprawowaną przez wszystkich księży naszego dekanatu w intencji zmarłych kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

10.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do Spowiedzi i Komunii św. Msza św. pierwszo-piątkowa w intencji dzieci, a szczególnie dzieci z klasy drugiej będzie odprawiona o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.

11.  Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w ich domach w sobotę, 6 kwietnia od godz. 8.30. Prosimy o zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

12.  Przyszłą niedzielę, drugą wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolektę przeznaczymy na cele charytatywne parafii i archidiecezji. Wymiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca“ będzie tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30.

13.  Wiosenne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. odbędzie się w II Niedzielę Wielkanocną tj. 7 kwietnia br.

14.  Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę w czwartek 11 kwietnia do Jemielnicy. W programie: -pocysterski kościół – perły Opolszczyzny – p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba, kościół p.w. Wszystkich Świętych, zamek w Starych Tarnowicach, zwany małym Wawelem. Zapisy w Kancelarii wraz z wpłatą 35,- zł. Wyjazd  z parkingu przed probostwem o 8,oo.

15.  Wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii od 2 do 11 lipca 2013 roku. Zgłoszenia wraz z zaliczką będą przyjmowane do niedzieli 14 kwietnia włącznie. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz po Mszy św. w zakrystii. Znajdziemy je także na stronie internetowej Parafii w zakładce „Pielgrzymki”.